2022.07.21 godz. 15:27 Gdańsk, Pomorskie

Wspolnota mieszkaniowa, a remont rozszczelnionej w budynku instalacji gazowej na koszt czlonkow wspolnoty - nie z funduszu remontowego

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry, pisze do Panstwa w czasie pobytu w szpitalu.Blok mieszkalny 4 klatki schodowe, po 25 mieszkan, w wiekszosci wlasnosciowe, administratorem jest wspolnota mieszkaniowa. Gazownia wymienia przylacze, 3 klatki maja rozszczelniona wspolna instalacje. Jako mieszkaniec wspolnoty chce zrezygnowac z paliwa gazowego. Czy wspolnota mimo to moze zadac ponoszenia kosztow remontu instalacji z moich prywatnych srodkow finansowych (oprocz funduszu remontowego) ? Ostatni remont czesciowy wspolnej instalacji gazowej 8 lat temu, koszty pokryte z funduszu remontoeego.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

PIOTR KĘPIŃSKI

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lip 2022 17:46

Witam serdecznie nasza Kancelaria specjalizuje sie w tego typu sprawach zapraszamy do BEZPŁATNEJ wstępnej konsultacji telefonicznej z naszymi prawnikami pod numerem tel 507-437-019.