2023.09.20 godz. 23:26 Jarczów, Lubelskie

Współwłaściciel nie interesuje się swoją częścią domu

Wyjaśnienie sytuacji

Mam na współwłasność dom jednorodzinny dostałam go z siostrą w spadku po ojcu , dom był w stanie surowym zamkniętym, po zrobieniu notariusza dom wyceniony na 50000 zł to czyli moja połowa 25000 i siostry tyle samo, ja wykończyłam swoją kondycję i mieszkam od 2010 r a siostra swoje nie ruszyła i jest do dziś w stanie surowym zamkniętym, dbam o teren w koło domu i o dom, wymieniłam dach z własnych środków finansowych , płacę podatki a siostra nie dala ani złotówki na nic ,teraz by chciała odsprzedać swoją część ale żąda kolosalnej kwoty, choć nie oddała mi pieniedzy za połowę dachu

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Wrz 2023 07:51

Doradzam postępowanie działowe połączone ze zniesieniem współwłasności w nieruchomości, polegające na przyznaniu Panu całości domu z obowiązkiem spłaty siostry. Nakłady, które poniósł Pan z tytułu utrzymania nieruchomości będą podlegały rozliczeniu. Zaznaczyć należy, że wartość ustala się na moment orzekania. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)