2020.04.08 godz. 22:43 Warszawa, Mazowieckie

Co mam zrobić?

Wyjaśnienie sytuacji

Wstawiłem nie swoje zdjęcie na portal randkowy, teraz osoba zagroziła ze może mnie podać na policję. Mogę się z nią jakoś dogadać?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Kwi 2020 13:27

Nikt Panu nie zabrania dogadania się z taką osobą, o ile tylko będzie chęć z jej strony. Powiedziałabym, że byłoby to bardzo wskazane, żeby załatwić sprawę polubownie, tj. co najmniej przeprosić w formie, którą pokrzywdzony zaakceptuje oraz zaofiarować stosowne zadośćuczynienie za naruszenie dóbr osobistych pokrzywdzonego i poprosić, by nie składał zawiadomień na policję o podejrzeniu popełnienia, jak sądzę przestępstwa z art. 190a par2 kodeksu karnego