2022.10.08 godz. 10:22 Siewierz, Śląskie

Wsteczna decyzja o zmianie wymiaru łącznego zobowiązania pieniężnego

Wyjaśnienie sytuacji

W listopadzie 2021 została przeprowadzona modernizacja ewidencji gruntów i budynków. Podatek od nieruchomości został zapłacony na podstawie decyzji z dnia 18.01.2021. W dniu 04.10.2022 została przysłana z Urzędu Miasta i Gminy decyzja o podniesieniu wymiaru podatku od nieruchomości ze względu na zmianę klasyfikacji gruntu z rolnego na tereny mieszkaniowe za grudzień 2021 (na terenie działki nic się fizycznie nie zmieniło). Czy takie działanie wstecz jest zgodne.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

ADAM KOWALCZYK

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Paź 2022 19:45

Witam , cieżko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie , zbyt mało precyzyjnie sporządzone. Zapraszam do kontaktu telefonicznego 507437019 na darmowa konsultacje postaram sie doradzić po zaczerpnięciu wiekszych informacji . Pozdrawiam . Straszy Prawnik Kancelarii Doradców Prawnych Ul. Kościuszki 25/5 40-048 Katowice