2023.01.21 godz. 10:34 Puszczykowo, Wielkopolskie

Wycofanie wniosku urlopowego przez pracodawce

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, pracuje w nowej firmie od 1 grudnia 2022 roku, 5 stycznia 2023 roku złożyłam wniosek o urlop wypoczynkowy w dniu 18 stycznia, został zaakceptowany, wróciłam 19 stycznia do pracy i miał już status wycofany, oraz menadżerka miała wielkie pretensje, ponieważ okazało się że złożyłam wniosek do złej osoby, ale menadżerki nie było na liście osób do których mogę złożyć ten wniosek, dodatkowo nie pamiętam żeby mówiła że najpierw trzeba to z nią konsultować i mam wpisana nieobecność, i teraz zamiast pracować 8 godzin, muszę odrobić zaległe godziny i pracuje po 10 h, czy to zgodne z prawem

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Sty 2023 14:24

Jeśli pracodawca zaakceptował wniosek w sposób u pracodawcy przyjęty i do dnia urlopu go nie wycofał w sposób dla Pani wiadomy, to działanie pracodawcy jest pozbawione podstaw (podst. pr.: art. 163 kodeksu pracy, art. 61 § 1 kodeksu cywilnego w zw. z art. 300 kodeksu pracy).