2023.03.13 godz. 10:27 Wadowice, Małopolskie

Podwyższenie alimentow.

Wyjaśnienie sytuacji

Wyjechałem do narzeczonej za granicę, ponieważ nie mogłem znaleźć pracy. Pracuje dorywczo u jej brata remontując dom. Place alimenty na córkę z poprzedniego małżeństwa 750zl miesięcznie. Dodatkowo wysyłam 50zl na doładowanie telefonu co miesiąc. Place w terminie i dodatkowo również kupuje córce różne rzeczy od siebie typu ubrania, buty, latptop, telefon. Daje tyle ile mogę. Była żona wystąpiła o podwyższenie alimentoe. Jakie mam szansę na pozostanie przy tym co Place teraz,m Nie stać mnie płacić więcej. Dodatkowo zachorowałem, mam stan przednowotworowy, leczenie kosztuje. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Mar 2023 14:12

Szanowny Panie, w związku z inflacją a także zwiększaniem się potrzeb dziecka Sąd zapewne będzie się skłaniał do podwyższenia alimentów. Może Pan jednak ze w sprawie przedłożyć swoją dokumentację medyczną, a także opisać i udokumentować wydatki związane z chorobą. Ponadto niech Pan wykaże że wręcza Pan córce prezenty okolicznościowe i ponosi dodatkowe wydatki ponad zasądzone alimenty. Sąd na pierwszym miejscu stawia potrzeby dziecka, jednak jeżeli dobrze Pan udokumentuje swoje podwyższone wydatki Sąd po rozważeniu sprawy może pozostawić alimenty na obecnym poziomie lub nieznacznie je podnieś