2023.08.21 godz. 14:03 Wrocław, Dolnośląskie

wykluczenie rękojmi - kupno używanego auta

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, kupując używane auto od osoby prywatnej, nieopatrznie podpisałam umowę, gdzie jeden z punktów mówi: "Sprzedający nie odpowiada względem kupującemu z przepisów dotyczących rękojmi sprzedanej rzeczy". Jestem zwykłym konsumentem. Czy taki zapisek ma moc prawną i faktycznie nie mogę zgłosić wady auta, którą zauważyłam następnego dnia po zakupie? Pozdrawiam i dziękuję, Magda

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Sie 2023 14:15

Dzień dobry, jeśli auto ma wadę ukrytą przysługuje Pani prawo odstąpienia od umowy lub obniżenia ceny,