2023.05.30 godz. 17:24 Kraków, Małopolskie

Wyłudzenie dokumemtu tożsamości i pobieranie opłat

Wyjaśnienie sytuacji

Wyjechałem za granicę do pracy. Przed tym zgłosiłem się do Pani Małgorzaty. I tu zaczyna się problem nie znam nawet jej nazwiska, poprosiła mnie ona o przednią stronę dowodu oraz prawo jazdy dla niemieckiego pracodawcy. Tak też zrobiłem(byłem przekonany że prowadzi ona firme gdyż powiedziała, że wyśle mi pit w marcu następnego roku), oferta była taka że ja oddam jej 10% zarobków za 8 miesięcy pracy w pierwsze 8 tygodni, i tu zaczyna się problem gdyż na papierku zezwalającym na pobranie tych 10% widnieje mój numer i seria dowodu. Terazzobaczyłem że na prawie jazdy jest mój pesel i ma wszystko.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Maj 2023 19:07

Kim jest ta osoba i na jakiej podstawie określono prowizję w wysokości 10% zarobków - za pośrednictwo pracy? Proszę opisać tą sytuację w wiadomości email: slawomir.suski@adwokatura.pl