2020.05.26 godz. 04:07 Suwaki, Mazowieckie

Co zrobic

Wyjaśnienie sytuacji

Wynajmowane mieszkanie w bloku z podpisaną umowę roczną właściciel przyszedł w marcu przekazał dla moich dzieci nieletnich że od kwietnia chce się wprowadzić i mam się wyprowadzić zalegałam za półtora miesiąca czynszu ale była wpłacona kaucja wcześniej dostosowalam się do poleceń podczas wyprowadzka zginęły z Mieszkania gdy mnie nie było rzeczy wartościowe typu laptopy dokumenty sądowe samochodu i inne rzeczy osobiste właściciel mieszkania do tej pory nie dał mi pisemnego wypowiedzenie na piśmie Ani ustnego umowę zawarta jest do sierpnia bieżącego roku oraz wymienił zamki w mieszkaniu

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Wołczkiewicz

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Maj 2020 18:12

Ma Pani tytuł prawny do lokalu (umowa) na czas określony, więc można w tej sprawie udać się na policję. W zakresie sprawy cywilnej, należałoby wnieść pozew o przywrócenie posiadania, a w zakresie ewentualnej sprawy karnej - naruszenie miru domowego.