2023.12.14 godz. 19:24 Gdańsk, Pomorskie

Bez zasadne potrącenie z kaucji

Wyjaśnienie sytuacji

Wynajmują chcą ściągnąć z kaucji, min. 1000 zł za uszkodzoną płytę laminowana przy zlewozmywaku kuchennym. Przez występującą w okolicach zlewu wilgoć i wodę, pojawiło się wybrzuszenie o wymiarach 6x20 cm. Byliśmy pierwszymi najemcami w mieszkaniu, opuściliśmy je po 5 miesiącach, natomiast uszkodzenie zgłosiliśmy sms niezwłocznie po zauważeniu tj po niecałych 4 miesiącach od wprowadzenia. Wysłaliśmy im płatną opinię techniczną specjalisty, która mówi, iż najbardziej prawdopodobną przyczyną wady jest błąd w sztuce meblarskiej. Właścicieli opinia nie przekonała. Czy mają prawo potrącić z kaucji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Gru 2023 20:52

Z całą pewnością będziecie Państwo zmuszeni wnosić do sądu o zwrot pełnej kwoty kaucji posiłkując się oczywiście opinią. Biorąc pod uwagę okoliczności, w których właściciel nie zwróci Państwu pełnej kwoty.