2022.03.03 godz. 10:11 Gdańsk, Pomorskie

Jakie mam szansę na wygranie sprawy

Wyjaśnienie sytuacji

Wynajmuje dom-umowa najmu okazjonalnego u notariusza na czas określony na rok z miesiecznym okresem wypowiedzenia przez najemcę ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego pisemnie pod rygorem nieważności.Po pół roku 30.01dostalam telefon że wypowiadaja najem ale nie wysłali jak prosiłam wypowiedzenia. Dostałam je 2.02 mailowo bo się upomniałam.nie zaplacili mi czynszu ani rachunków za luty oraz rachunków za styczeń i po odliczeniu od kaucji nic mi nie zostaje.Czy mogę domagać się zapłaty za wynajem za marzec w związku z tym że wysłali za późno wypowiedzenie?jakie mam szanse w sadzie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jolanta Kaczykowska-Stubba

Gdynia, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Mar 2022 10:07

Dzień dobry, niestety podane przez Panią informacje są niewystarczające do dokonania oceny szans na wygranie sprawy. Należy ocenić treść umowy najmu oraz ewentualne dowody jakie najemca może przedstawić w sądzie na potwierdzenie wypowiedzenia umowy najmu w dniu 30.01. W sytuacji, gdy wypowiedzenie umowy zostało dokonane wyłącznie telefonicznie, a zgodnie z umową konieczna była forma pisemna, to ustne oświadczenie należy uznać za nieważne. Mając na uwadze powyższe istnieje szansa na uzyskanie czynszu za marzec w toku postępowania sądowego.