2021.09.23 godz. 17:10 Częstochowa, Śląskie

Wezwanie komornicze

Wyjaśnienie sytuacji

Wynajmuję mieszkanie, dzisiaj w drzwi zostało włożone wezwanie komornicze, w którym komornik informuje o możliwości wejścia do mieszkania przy pomocy ślusarza i policji. Wezwanie komornicze jest na osobę, która prawdopodobnie była poprzednim najemcom. Właściciel celowo nie odbiera i wyłączył telefon, komornik również. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Mamy sporo cennych rzeczy, a nie wiemy czy komornik nie wejdzie do mieszkania pod naszą nieobecność

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Wrz 2021 18:29

Dzień dobry! W przedstawionej sytuacji proponowałbym skontaktować się wprost z kancelarią komornika, który prowadzi postępowanie egzekucyjne (telefonicznie, mailowo albo osobiście w kancelarii) i wyjaśnić sprawę związaną z nieobecnością w zajmowanym mieszkaniu osoby dłużnika. Dyżury komorników najczęściej wyznaczane są na poniedziałki, więc jeśli nie będzie innej możliwości to warto umówić się na taki dyżur komornika właśnie w tym dniu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)