2021.06.24 godz. 08:27 Grodzisk Mazowiecki, Mazowieckie

Wezwanie małoletniego do sądu

Wyjaśnienie sytuacji

Wynajmuję mieszkanie. Od czasu śmierci żony mam problemy z płatnością za nie. Do sądu trafiła sprawa o eksmisję. Mam na wychowaniu 10 letniego syna. Na postanowieniu jest napisane: "Wezwać do udziału w sprawie w charakterze pozwanego (tu imię i nazwisko syna) reprezentowanego przez (tu moje imię i nazwisko) i dalsze postępowanie prowadzić z jego udziałem". I właśnie: czy 10 latka można powołać do sadu? Czy musi iść? Czy nie jest potrzebny przypadkiem psycholog dziecięcy (Syn ma traumę po śmierci mamy). Czy można jakoś uniknąć jego wizyty w sądzie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Cze 2021 19:23

To jest wezwanie do udziału w sprawie w charakterze pozwanego. Nie wezwanie na rozprawę. Po tym wezwaniu syn będzie strona postępowania. Sugeruje złożyć wniosek o przyznanie lokalu socjalnego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)