2024.06.27 godz. 09:59 Warszawa, Kujawsko-pomorskie

Czy muszę zapłacić?

Wyjaśnienie sytuacji

Wynajmuje mieszkanie płacę co miesiąc i teraz właściciel mieszkania powiedział że była podwyżka od stycznia za czynsz wcześniej mi o tym nie informował dopiero w tym miesiącu i podliczył mi czynsz od stycznia do czerwca czy muszę za niego zapłacić teraz

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Cze 2024 14:00

To zależy co jest zapisane w umowie. Czy w czynszu zawierają się opłaty za mieszkanie - niezależne od właściciela? Czy oddzielnie płaci się czynsz, a oddzielnie opłaty za mieszkanie - np. do spółdzielni/wspólnoty? Jakie są zapisy dotyczące podwyżki czynszu i opłat? Z wyrazami szacunku