2024.02.22 godz. 12:05 Zgorzelec, Dolnośląskie

Wynajem

Wyjaśnienie sytuacji

Wynajmuje mieszkanie (umowa na czas nieokreślony) Mam 3 dzieci w tym niemowle. Wynajmujący sprzedaje mieszkanie i non stop przychodzi do nas z interesantami oglądać mieszkanie. Jest to dla nas nie komfortowe i uciążliwe. Czy mając miesięczny okres wypowiedzenia mogę podać powód i rozwiązać umowę bez miesięcznego okresu wypowiedzenia ? Proszę o pomoc poradę

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Kwi 2024 14:01

Dzień dobry Jest Pani posiadaczką lokalu na podstawie umowy najmu. Tego posiadania nie wolno naruszać (nawet wynajmującemu) na podstawie art. 342 w zw. z art. 343(1) Kodeksu cywilnego. Dodatkowo Pani prawa są chronione na podstawie art. 690 Kodeku cywilnego - odpowiednio do przepisów o ochronie własności. Nie musi Pani wpuszczać wynajmującego do mieszkania na każde jego żądanie. Sytuacje, w których należy udostępnić lokal zapisane są w art. 10 ustawy o ochronie praw lokatorów ... Z wyrazami szacunku