2020.10.28 godz. 10:56 Grójec, Mazowieckie

Wypowiedzenie wynajmu mieszkania.

Wyjaśnienie sytuacji

Wynajmuje połowę domu jednorodzinnego 80mkw na czas nieokreślony. W drugiej połowie domu mieszkają rodzice. Mama na wózku tata też podupadł na zdrowiu. Oboje potrzebują coraz większej opieki. Na jakich warunkach mogę wypowiedziec umowę najmu aby wprowadzić się do domu, który prawnie należy do mnie. Rodzice mieszkają dożywotnio i koszty mieszkania pokrywam ja.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Paź 2020 14:41

Dzień dobry, proszę porozmawiać z najemcą i rozwiązać umowę za porozumieniem stron. Wynajmujący może wypowiedzieć umowę najmu tylko w sytuacji kiedy najemca używa lokal w sposób sprzeczny z umową, zalega z czynszem lub innymi opłatami za co najmniej trzy pełne okresy, wynajął, podnajął albo oddał do bezpłatnego użytkowania lokal bez zgody właściciela lub budynek w którym znajduje się lokal wymaga remontu lub rozbiórki. Jeśli żadna z powyższych sytuacji nie ma miejsca pozostaje wspólne porozumienie lub eksmisja. Pozdrawiam serdecznie.