2020.05.22 godz. 21:10 Białystok, Podlaskie

Zawieszenie umowy najmu

Wyjaśnienie sytuacji

Wynajmuję powierzchnię pod automaty vendingowe od szpitali .Te kliniczne które są zarządzane przez akademia medyczne są elastyczne i można się dogadać Problem jest z podległymi Min Zdrowia .Zero negocjacji tylko stawka czynszu jakby się nic nie działo bo nie mają wg ich prawników podstaw formalnych do obniżenia stawki,zawieszenia umowy . Podobnie było z dworcami PKP .One proponowały odrocznie płatności na wrzesień lub póżniej co jest absurdem gdyż przy marzy 10% we wrześniu nie będzie nikogo stać na czynsz za wrzesień i kwiecień. Szukam formalnego/prawnego przepisu pozwalającego na ww

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Wołczkiewicz

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Maj 2020 14:57

Prawnicy próbują powoływać się na siłę wyższą lub klauzulę rebus sic stantibus - ale jak do tego podejdzie sąd - trudno powiedzieć - pewnie będzie badał indywidualny przepadki, sprawdzać treść samej umowy. Mówiąc wprost nie ma solidnej podstawy prawnej - ani w specustawach ani przepisach ogólnych