2024.03.06 godz. 23:42 Tczew, Pomorskie

Wyodrębnienie mieszkania na pełną własność.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Kupiłam mieszkanie spółdzielczo własnościowe na kredyt 2 procent, mieszkanie ma księgę wieczysta, a w dziale IV jest wpisana moja hipoteka jako zabezpieczenie. Teraz chciałabym je wyodrebnić ze spółdzielni na pełną własność, czy jest taka możliwość przy bezpiecznym kredycie? Dodam że spółdzielnia mieszkaniowa wyraziła zgodę. Ale chciałabym wiedzieć jak to wygląda przy bezpiecznym kredycie? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam serdecznie

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Kwi 2024 15:24

Dzień dobry Jeżeli w umowie o bezpieczny kredyt nie ma zapisów dotyczących przekształcenia spółdzielczego prawa do lokalu w prawo własności, to - moim zdaniem - można. Hipoteka będzie obciążała wyodrębniony lokal - zgodnie z art. 24(1) § 2 ustawy o księgach wieczystych i hipotece. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)