2022.07.04 godz. 17:57 Jarosław, Podkarpackie

wypadek na wypowiedzeniu a ubezpieczenie zdrowotne

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem nauczycielem w trakcie okresu wypowiedzenia (ustanie umowy o pracę 31.08). 2 lipca zdarzył mi się wypadek poza miejscem pracy. Nie przysługuje mi odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia grupowego nnw, ani z ZUS ponieważ wypadek nie miał związku z wykonywaniem obowiązków służbowych. Czy przysługuje mi jakakolwiek forma pomocy w sfinansowaniu kosztów leczenia i rehabilitacji? Co w sytuacji, gdy niezdolność do pracy będzie się utrzymywać po 31.08, co mogę zrobić, by nie stracić wtedy ubezpieczenia zdrowotnego oraz prawa do korzystani w usług medycznych w ramach NFZ?

Odpowiedzi prawników:

Student

Paweł Plata

Niemstów, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lip 2022 19:53

Jeżeli ma pan argumenty może pozwać szkołę/placówkę oświatową do sądu.