2023.12.09 godz. 09:27 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Opłata za uszkodzony sprzęt firmowy

Wyjaśnienie sytuacji

Wypadek samochodem służbowym (praca jako przedstawiciel handlowy) na umowie b2b. Samochód do kasacji, w trakcie wypadku uszkodzony telefon i laptop, pracownik na zwolnieniu lekarskim przez pół roku (śruby w kostkach, złamane dwa kręgi, śpiączka dwutygodniowa). Pracownik wrócił do pracy, ale po jakimś czasie złożył wypowiedzenie. Firma nagle żąda zwrotów pieniędzy za uszkodzony telefon i laptop (1500zl). Czy to zgodne z prawem?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Gru 2023 10:37

Znaczenie będzie mieć treść umowy b2b jak i okoliczności wypadku - wina pracownika lub jej brak.