2023.02.02 godz. 16:54 Wrocław-Stare Miasto, Dolnośląskie

Wyplata naleznosci po śmierci pracownika

Wyjaśnienie sytuacji

W grudniu zmarl ojciec moich dzieci. Kadrowa z miejsca pracy byłego męża powiedziała, że należności przyslugujące zmarłemu pracownikowi moze wyplacić jego dzieciom po okazaniu dokumentu że dzieci są spadkobiercami. Ze wzgledu nieznaną sytuacje exmęża i przypuszczalne zadłużenie chce odrzucić spadek w imieniu dzieci. Dziś wyczytalam że należności od pracodawcy należą sie dzieciom (uprawnionym do renty rodzinnej - czekam na decyzje z ZUS) nawet kiedy spadek jest odrzucony. Proszę o info czy tak jest faktycznie i czym poprzec wniosek o wyplate naleznosci.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lut 2023 15:46

Zgadzda się - należności z tytułu stosunku pracy są niezależne od spadku na podstawie art. 63 (znaczek górny 1) kodeksu pracy
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)