2021.06.03 godz. 16:15 Grodzisk Mazowiecki, Mazowieckie

Wypłata środków świadczenia rodzicielskie

Wyjaśnienie sytuacji

Mój problem polega na tym, że nie dostałam całej wypłaty przydzielonej za urodzenie dziecka. Dziecko się urodziło 1.04.2020 r. Jestem cudzoziemką i przez jakiś czas oczekiwałam na legalizację pobytu, a dokładnie na karte pobytu. Mianowicie bez karty pobytu OPS odmówił w wypłacie świadczenia. Przez wprowadzenie stanu epidemiologicznego i kwarantanny, wszystkie urzędy spowolniły swoją prace, więc nie mogłam a ni w żaden sposob przyspieszyć wydania karty. Po otrzymaniu karty wypłacili pieniądze za 6 miesięcy, ponieważ upłynął okres wyrównania 3 miesięcy. Wniosek składam ja i mój mąż. Pracownicy OPSu kazali nam wycofać nasze wnioski, bo nie wiedzieli co maja z tym zrobić. Swoją drogą nie wiedziałam ze nie musiałam tego robić. Więc na chwile obecną byśmy chcieli zlozyc wniosek do sądu na imię męża.

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

Patrycja Murawska

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Cze 2021 15:47

Nie mają Państwo takiej możliwości. OPS nie miał podstaw prawnych w oparciu o przedłożone w okoliczności do otrzymania zgody na wydanie decyzji prawnej o mocy wiążącej w ramach zaistniałych przesłanek co do Państwa działań na terenie RP.

Zmodyfikowano dnia: 04 Cze 2021 15:49