2020.01.31 godz. 18:59 Sokołów Podlaski, Mazowieckie

wypłata w ostatnim dniu czy z przesunięciem

Wyjaśnienie sytuacji

witam czy jesli co miesiąc pracownicy (jest nas 5 osób - brak regulaminu) maja stałe wynagrodzenie, bez dodatkowych premii, wyliczeń, po prostu stałe wynagrodzenie, czy uzasadnione jest przesunięcie wypłaty na kolejny msc i wypłacane do 10? czy jest jakieś rozporządzenie, komentarz do kodeksu pracy który mówi o tym ze wynagrodzenie mozna przesunąć w konkretnych sytuacjach jak np wypłaty za obrót, premie i inne prowizje, które wymagaja dodatkowych wyliczeń.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lut 2020 22:07

Witam, termin wypłaty wynagrodzenia ustala pracodawca. Pracownik ma zostać poinformowany o tym terminie-ma on wiedzieć kiedy otrzyma wynagrodzenie. Z poważaniem, adw. Katarzyna Jarosz

Zmodyfikowano dnia: 04 Lut 2020 22:08