2023.04.24 godz. 16:12 Poznań, Wielkopolskie

Wypowiedzenie od pracodawcy w umowie na czas nieokreślony

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mam pytanie, czy mogę się ubiegać o zadośćuczynienie lub powrót do pracy? Pracodawca wypowiedział mi umowę, którą mam na czas nieokreślony. W czerwcu minęłyby mi 3 lata w firmie. Powód: usprawiedliwiona nieobecność, niska odbieralność telefonów, podobno brak dążenia do poprawy (choć mając coutchingi inni mnie chwalili, że robię postępy, jakaś reklamacja że firma straciła 700 zł przez moje niedopatrzenie, gdzie robią obroty na wiele więcej. Dodam, że nie podpisywałam tego wypowiedzenia.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Kwi 2023 10:45

O ile wypowiedzenie jest w jakikolwiek sposób wadliwe, może Pani wnieść o przywrócenie do pracy i odszkodowanie z tytułu utraconych korzyści.