2019.12.12 godz. 17:55 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Wypowiedzenie pełnomocnictwa procesowego przez mocodawcę - kiedy staje się skuteczne ?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, wypowiedziałem pełnomocnictwo pełnomocnikowi 29 listopada 2019r. Pełnomocnik 6 grudnia 2019 odebrał wezwanie z Sądu na rozprawę i nie powiadomił mnie o tym. Z Sądu wezwanie na rozprawę otrzymałem po terminie rozprawy w zw. z tym nie mogłem na niej być. Pełnomocnik powiadomił Sąd o wypowiedzeniu pełnomocnictwa 9 grudnia 2019. Rozprawa odbyła się 11 grudnia 2019. Pytanie: czy wydany wyrok na tej rozprawie będzie wiążący - prawomocny ? Czy można wnosić o przywrócenie terminu ? Dziękuję - Grzegorz

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Karolina Wyspiańska

Opole, Opolskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Gru 2019 19:59

Szanowny Panie, zgodnie z art. 94 kpc wypowiedzenie pełnomocnictwa procesowego przez mocodawcę odnosi skutek w stosunku do sądu z chwilą zawiadomienia go o tym, wobec czego Sąd działał prawidłowo informując pełnomocnika o terminie rozprawy.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)