2020.08.04 godz. 10:57 Warszawa, Mazowieckie

wypowiedzenie/redukcja stanowiska pracy/ czy należy się odprawa

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, w piatek dostałam wypowiedzenie. Redukcja stanowiska pracy, umowe mialam na czas nieokreslony i mam miesieczne wypowiedzenie. Czy z tytułu redukcji stanowiska pracy należy mi się 1-miesieczna odprawa ? Czy z końcem wypowiedzenia powinnam otrzymać wypłatę za miesiac sierpień + 1 miesieczne odszkodowanie z tytułu redukcji stanowiska pracy? W firmie ktorej pracuje pracuje powyżej 100 osób. pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Sie 2020 11:32

W przypadku opisanym w zapytaniu przysługuje Pani odprawa ponieważ do rozwiązania umowy o pracę doszło z przyczyny niedotyczącej pracownika ( likwidacja stanowiska pracy)- art. 10 ust. 1 ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników. zarówno wynagrodzenie za pracę za sierpień jak i odprawa pieniężna przewidziana w art. 8 ww. ustawy powinna być wypłacona w ostatnim dniu obowiazywania umowy.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)