2022.02.24 godz. 17:47 Warszawa, Mazowieckie

Wypowiedzenie umowy najmu okazjonalnego w trybie natychmiastowym

Wyjaśnienie sytuacji

04.02.2022r. złożyliśmy wypowiedzenie w trybie natychmiastowym umowy najmu okazjonalnego z powodu pluskw w mieszkaniu (art.682). Problem dotyczy całego bloku o czym dowiedzieliśmy się po przeprowadzonej dezynsekcji (potwierdza to protokół "wysokie ryzyko nachodzenia owadów z innych lokali"). Właścicielka twierdzi, że już od dawna nie ma pluskw w tym bloku i powinniśmy zapłacić jej za czynsz za luty oraz marzec (miesięczny okres wypowiedzenia) oraz pokryć koszty kolejnej dezynsekcji. Czy powinniśmy zapłacić za czynsz w lutym i marcu? Czy właściciel ma termin na odpowiedź na wypowiedzenie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Anna Podmokły

Odpowiedział(a) dnia: 24 Lut 2022 21:41

Zapraszam do kontaktu: twojprawnikodnajmu@gmail.com https://www.facebook.com/twojprawnikodnajmu/?ref=page_internal

Zmodyfikowano dnia: 24 Lut 2022 21:42
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)