2023.09.27 godz. 12:10 Wąsosz, Dolnośląskie

Wypowiedzenie umowy o dostawę wody przez właściciela mieszkania i zdjęcie wodomierza przez wodociągi

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, moja siostra z mężem i trójka dzieci w wieku (9 lat, 7 lat, 3 miesiące) wynajmują mieszkanie. Przed chwilą przyjechał właściciel mieszkania wraz z pracownikiem wodociągów w celu cyt: wymiany licznika wody więc siostra ich wpuściła.Jednak pan z wodociągów nie wymienił licznika tylko zdjął zamontowany wodomierz i jeszcze jakiś zawór, mało tego uszkodził rurkę od cieplej wody.Gdy siostra zapytała co robi i dlaczego usłyszała ze właściciel mieszkania dosłownie godzinę wcześniej wypowiedział umowę o dostarczenie wody z wodociągami, po czym obaj panowie sobie pojechali. Co mamy teraz zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Wrz 2023 19:21

W takiej sytuacji można wypowiedzieć umowę najmu w trybie natychmiastowym.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)