2019.11.13 godz. 23:00 Gdańsk, Pomorskie

WYPOWIEDZENIE UMOWY O PRACĘ NA CZAS NIEOKREŚLONY

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem os.Niepełnosprawny i Pracodawca złożył mi wypowie.Umowy o Pracę, którą zawarliśmy na czas nieoznaczony. W KP. czytam że pracodawca winien podać przyczynę wypowiedzenia takiej umowy. Na moje pytanie o powód takiej decyzji, Pracodawca odp. iż nie musi podawać pow. a później mnie obwiniał itd. Ostatnio dowiedziałem się również że mój pracodawca nagrał naszą rozmowę bez mojej wiedzy i chce przedłożyć to nagranie jako dowód w sądzie. Czy mimo braku na piśmie przyczyny, takie nagranie Sąd może uznać za właściwe roz. Umowy o Pracę? Jak mam się bronić? Proszę o Pomoc Z wyrazami szacunku Tomasz

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Cze 2022 11:34

Może Pan/Pani złożyć odwołanie z wnioskiem o przywrócenie terminu.
Tak Nie

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lis 2019 09:36

Zgodnie z art. .30§4 wypowiedzenie umowy zawartej na czas nieoznaczony winno zawierać przyczynę uzasadniająca wypowiedzenie.Powód wypowiedzenia musi być określony w taki sposób, aby pracownik był w pełni świadomy, dlaczego pracodawca zdecydował się rozwiązać z nim umowę.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)