2023.05.04 godz. 19:14 Łódź-Widzew, Łódzkie

Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika. Czy umieściłem odpowiednią datę umowy o pracę na wypowiedzeniu?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Pod koniec kwietnia tego roku złożyłem wypowiedzenie pracodawcy. W tekście wypowiedzenia wpisałem datę ostatniej umowy jaką z nim zawarłem. Umowy na czas nieokreślony. Była to umowa zawarta w dniu 29.09.2015. Pierwsza umowa jaką podpisałem z pracodawcą w tym zakładzie była z 07.05.2013 roku na okres 3 miesięcy. Były też kolejne. Moje pytanie dotyczy tego czy prawidłową datę umowy o pracę umieściłem na wypowiedzeniu. Jeżeli nie prawidłową a pracodawca ją podpisał i podstęplował to co teraz mam zrobić? Będę pracował u innego pracodawcy od 1 sierpnia. Pozdrawiam Jacek

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Maj 2023 12:26

Dzień dobry, liczy się okres wypowiedzenia - jeśli podał Pan prawidłowy nie powinna data mieć znaczenia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)