2023.08.12 godz. 16:52 Otwock Wielki, Mazowieckie

Wypowiedzenie umowy o pracę za porozumieniem stron.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, zwracam się z pytaniem o wypowiedzenie umowy o pracę. Wysłałam pracodawcy wypowiedzenie za porozumieniem stron pocztą, lecz nie otrzymałam żadnej informacji zwrotnej, czy podpisanej jednej z kopii dokumentu. Czy jest ono ważne mimo braku odpowiedzi ze strony pracodawcy oraz czy pracodawca może się z taką decyzją nie zgodzić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Marcinkowski

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Sie 2023 12:20

Dzień dobry, wypowiedzenie jest jednostronnym zakończeniem umowy. Z kolei rozwiązanie umowy za porozumieniem stron wymaga zgody obu stron. Nie istnieje "wypowiedzenie za porozumieniem". Jaki pismo Pani wysłała? Od treści pisma zależy odpowiedź na Pani dalsze pytania.