2022.02.17 godz. 15:40 Baniocha, Mazowieckie

Wypowiedzenie umowy o pracę za porozumieniem stron ze skutkiem natychmiadtowym

Wyjaśnienie sytuacji

Pracodawca odmawia podpisania rezygnacji z pracy za porozumieniem stron stron ze skutkiem natychmiastowym co mam zrobić jak nie chce już dłużej pracować w tej firmie? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Lut 2022 16:08

Dzień dobry, pracownik może jednostronnie bez podania przyczyny złożyć pisemnie wypowiedzenie, a okres wypowiedzenia jest zależny od stażu pracy i po tym okresie umowa zostanie rozwiązania. Pracownik może też pisemnie rozwiązać jednostronnie umowę natychmiastowo bez wypowiedzenia w wyjątkowych okolicznościach, tj. w przypadku ciężkiego naruszenia obowiązków pracodawcy wobec pracownika lub gdy ze względu na orzeczenie lekarskie stwierdzające szkodliwy wpływ pracy na zdrowie pracownika, a pracodawca nie przeniesie go w terminie wskazanym w orzeczeniu do innej pracy. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)