2023.12.01 godz. 10:34 Katowice, Śląskie

wypowiedzenie umowy przedwstępnej najmu pokoju

Wyjaśnienie sytuacji

Na początku listopada podpisałam umowę przedwstępną najmu pokoju. Z przyczyn osobistych chce zrezygnować z wynajęcia tego pokoju. Poinformowałam telefonicznie właścicielkę mieszkania, że chce zrezygnować z najmu i chce złożyć wypowiedzenie. Od tygodnia nie odbiera telefonu, nie mam z nią kontaktu. Czy muszę wypowiadać tą umowę rezerwacyjną na piśmie jeśli w umowie jest napisane, że: najemca zobowiązuje się wynająć pokój w ustalonym terminie, wpłacić opłatę rezerwacyjną, a w przypadku rezygnacji z najmu kwota przepada.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sty 2024 16:55

Dzień dobry, do udzielenia pełnej porady, należałoby zapoznać się z podpisaną umową. Generalnie jeżeli jest to jedynie umowa rezerwacyjna, to można złożyć oświadczenie o nie przystąpieniu do umowy przyrzeczonej (w zależności od ustaleń w umówię, albo pogodzić się ze stratą kaucji, albo starać się ją odzyskać). Pozdrawiam,