2022.02.22 godz. 11:08 Zamość, Lubelskie

Wyprowadzanie funduszy z spółdzielni mieszkaniowej, w jednym bloku 28 mieszkaniowym.

Wyjaśnienie sytuacji

W spółdzielni prezesem jest kobieta.Po między firma zarządzająca spoldzielnia i panią prezes jest Pan (nazwisko) Czarny. Nie widnieje nigdzie w rejestrze spółdzielni ani zarządcy nieruchomości. Pan Czarny podpisuje przeróżne umowy w imieniu spółdzielni mieszkaniowej. Wyprowadza środki z funduszu remontowego. Podwyższa czynsz według swoich obliczeń. Pod czym podpisuje się firma zarządzająca i pani prezes nie weryfikując danych Pytanie co z takim delikwentem można zrobić gdzie to można zglosic jaki organ prawny może zbadać tę sprawę?Pan czarny był katany za lewe przetargi był nawet w uwaga tvn.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Lut 2022 10:44

Sprawa jest skomplikowana, jest wiele możliwości - od odszkodowania po zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)