2022.03.07 godz. 19:14 Kórnik, Wielkopolskie

Wyprowadzka z dziećmi i prawa do nich Przemoc psychiczna

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mąż znęca się psychicznie głównie nade mną. Ubliża mi, jest nerwowy, co chwilę wszczyna awantury, wczoraj podczas jednej z nich mnie popchnął. Aktualnie wyprowadziłam się z dziećmi, ale boje się, że mnie znajdzie i odbierze mi dzieci. Chciałabym aby udał się do psychologa i zaczął pracować nad emocjami. Żadne próby proszenia nie przynoszą rezultatu. Ostatnio przybrało to na sile, a wszystko odbywa się na oczach dzieci. Jakie mam w tej sytuacji prawa i możliwości? Nie wiem jaka mąż decyzję podejmie czy będzie chciał się starać o nasze małżeństwo czy postanowi się rozstać. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Mar 2022 11:34

Może Pani zgłosić na Policję przestępstwo znęcania. Proszę się również zastanowić nad mediacją przed rozwodem (sąd może skierować Państwa do mediatora będącego psychologiem), a w dalszej kolejności nad ograniczeniem praw rodzicielskich mężowi oraz uregulowaniem kontaktów pomiędzy dziećmi a mężem.