2024.10.09 godz. 00:26 Cieszyn, Śląskie

Wyprzedzanie samochodu w niedozwolonych miejscu

Wyjaśnienie sytuacji

Zacząłem wyprzedzać tira jadącego ok. 30kmh w terenie zabudowanym (po godz. 23), pech chciał że zmęczony zrobiłem to przed przejściem dla pieszych, które rozpoczynało serię wysepek z przerwami między nimi, postanowiłem wrócić na swój pas po skończeniu się wszystkich wysepek, ale wtedy nadjechał z naprzeciwka samochód. Uciekłem na prawy pas w dość bezpiecznej odległości od niego, zatrąbił na mnie. Momentu wyprzedzania nie mógł widzieć, bo sam go wtedy nie widziałęm. Co mi grozi jeżeli kierujący ten posiadał wideorejestrator i zgłosi nagranie na policję?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Magdalena Borowik-Tomalska

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Paź 2024 10:44

Szanowny Panie, prawdopodobnie mandat karny. W przypadku otrzymania jakiegokolwiek pisma w tym przedmiocie, zapraszam do kontaktu z kancelarią: 32 307 70 37, BTLA Katowice. Z poważaniem, adw. Magdalena Borowik-Tomalska