2023.03.15 godz. 10:22 Jaworzno, Śląskie

Wyrażenie zgody przez sąd na odrzucenie spadku w imieniu małoletniego. Problem dotyczy zobowiązania jakie mamy złożyć w sprawie szczegółów spadku i długów.

Wyjaśnienie sytuacji

Problem dotyczy zobowiązania jakie mamy złożyć w sprawie szczegółów spadku i długów pozostawionych przez zmarłą. Sąd odrzucił uzasadnienie wniosku i prosi o większe szczegóły niestety nie utrzymujemy kontaktu z rodziną zmarłej i sami na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie określić ile jest długów. O długach dowiedzieliśmy się od firmy windykacyjnej, która wysłała list do teścia. Jesteśmy w kropce ponieważ czas na odrzucenie spadku przez dziecko mija 16 kwietnia a sąd domaga się szczegółów.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Mar 2023 15:12

Rozwiązaniem jest z pewności spis inwentarza wykonany przez komornika na Państwa zlecenie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)