2020.10.28 godz. 19:29 Lubartów, Lubelskie

Wyrok Kara Co zrobić? Jak się odwołać?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mój tata ma zakaz prowadzenia pojazdów, jednak został zatrzymamy jadąc ciągnikiem rolniczym. Odbyła się spawa karna i telefonicznie dowiedział się, że wyrok to 6 miesięcy pozbawienia wolności. Jest on jedynym żywicielem rodziny, ma troje dzieci, które się jeszcze uczą, prowadzi gospodarstwo rolne, co oznacza, że hoduje zwierzęta, których trzeba codziennie doglądać. Ponadto leczy się cały czas u neurologa. Moje pytanie jakie działania dalej podjąć aby uniknąć kary pozbawienia wolności? Czy można skierować jakieś pismo aby zamieniono to na karę pieniężną, którą mógłby spłacić w ratach?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Paź 2020 10:06

Dzień dobry, jeśli od ogłoszenia wyroku nie minęło jeszcze 7 dni proszę złożyć wniosek o uzasadnienie wyroku a następnie złożyć apelacje. Jeśli wyrok jest już prawomocny można złożyć wniosek o odbywanie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego. Pozdrawiam serdecznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)