2024.03.02 godz. 06:17 Gliwice, Śląskie

Wyrzucenie matki z dzieckiem z wynajętego mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

dzień dobry, oto moja sytuacja: W 2021r. mój były Partner dostał propozycję od Znajomej wprowadzenia się do należącego do niej mieszkania w zamian za opłacanie czynszu i zadbanie o lokal . Umowę zawarli słownie na 4 lata . Rok później wprowadziłam się do niego a następnie urodziłam dziecko . Właścicielka mieszkania została o tym poinformowana i nie wyraziła sprzeciwu. Niedawno Mój były partner wyprowadził się a ja zostałam z dzieckiem w tym mieszkaniu. Na bieżąco opłacając wszystkie rachunki . Dzisiaj Właścicielka mieszkania zażądała opuszczenia mieszkania , tłumacząc że jestem dzika lokatorka i nie mam żadnych praw . Czy w takiej sytuacji może mnie wyrzucic z mieszkania bez nakazu eksmisji ?

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

EDYTA KOSTRZEWA

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Mar 2024 08:37

Witam , cieżko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie , zbyt mało precyzyjnie sporządzone. Zapraszam do kontaktu telefonicznego 507437019 na darmowa konsultacje postaram sie doradzić po zaczerpnięciu większych informacji . Pozdrawiam . Straszy Prawnik Kancelarii Doradców Prawnych Ul. Kościuszki 25/5 40-048 Katowice