2021.08.31 godz. 15:31 Wrocław, Dolnośląskie

czy mogę coś zrobić

Wyjaśnienie sytuacji

Wzięłam kredyt dla konkubenta na remont domu po rozstaniu nie chce go spłacać mnie nie stać i komornik wszedł mi na wypłatę

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sie 2021 18:05

Dzień dobry, jest kilka istotnych kwestii do uszczegółowienia, np. czy wyłącznie Pani jest kredytobiorcą, czy były partner także. Przykładowo, jeśli Państwo oboje zaciągneliście kredyt i wyłącznie Pani dokonywała spłat kredytu, to z pewnością przysługuje Pani tzw. roszczenie regresowe od byłego partnera, czyli może Pani dochodzić od niego połowy spłat. Istotna jest też kwestia własności domu, jeśli cały kredyt został przeznaczony na jego remont i nie jest Pani właścicielem, gdyż należałoby rozliczyć nakłady. Po takich ustaleniach można dokonać rzetelnej analizy. Pozdrawiam adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)