2023.01.29 godz. 11:05 Opole, Opolskie

Egzekucja komornicza, kredyt

Wyjaśnienie sytuacji

X wziął kredyt w banku dla Y. Podpisali umowę notarialna. Y był zobowiązany spłacać ratę kredytu, jednak spóźniał się kilka dni, wiec X wystąpił do sądu o wypowiedzenie umowy notarialnej - skutecznie. Trwa egzekucja komornicza - komornik poinformował, iż zajęte zostanie mieszkanie. Jeżeli umowa notarialna został sądownie wypowiedziana, czy Y nadal jest zobowiązany płacić raty bankowe (czy skoro ta umowa notarialna już nie obowiązuje to musi płacić tylko zaległość z egzekucji komorniczej)? Czy jest szansa powstrzymać egzekucje komornicza z mieszkania (w mieszkaniu należącym do Y mieszka osoba Z

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Monika Ged

Gdynia, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2023 08:39

Dzień Dobry, w przypadku prowadzenia egzekucji z nieruchomości w celu uniknięcia sprzedaży licytacyjnej dłużnik może spłacić całą należność wierzyciela wraz z kosztami egzekucyjnymi do czasu zamknięcia przetargu. Wówczas komornik z urzędu umorzy egzekucję z nieruchomości.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)