2024.07.08 godz. 11:42 Kielce, Świętokrzyskie

Zniesienie obowiązku alimentacyjnego

Wyjaśnienie sytuacji

Z małżeństwa posiadam 20 letniego syna. Moja była żona wyjechała do Niemiec w roku 2012 a w roku 2013 zabrała syna. Od 2019 roku syn nie uczęszcza do szkoły i nieregularnie podejmuje prace, które po chwili rzuca. Nieprzerwanie od rozwody tj. roku 2008 płacę alimenty na syna, natomiast w chwili obecnej z uwagi na złą postawę syna chcę znieść obowiązek alimentacyjny. Wyrok Sądu o alimenty pochodzi z Polski, skoro syn mieszka teraz w Niemczech do jakiego sądu powinienem wnieść pozew o zniesienie obowiązku alimentacyjnego? w Polsce właściwy dla mojego adresu zamieszkania czy w Niemczech?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lip 2024 13:56

Sądem właściwym jest sąd według miejsca zamieszkania pozwanego, a zatem w Niemczech