2021.10.20 godz. 17:17 Katowice, Śląskie

Brak wynagrodzenia

Wyjaśnienie sytuacji

Z poprzednim pracodawca miałem umowę o pracę byłem kierowca międzynarodowym typ bus 3.5t podczas trasy zarysowalem samochód był to ostatni miesiąc pracy pracodawca poinformował mnie że niedostane żadnego wynagrodzenia czy ma takie prawo czy mogę ubiegać się sądowo o wynagrodzenie chodzbym o minimalna krajową

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Paź 2021 18:15

Dzień dobry! W opisanej sprawie proponuję wystosować do byłego pracodawcy pisemne wezwanie do zapłaty zaległego wynagrodzenia za pracę - wysłać listem poleconym z wyznaczeniem terminu zapłaty. Co do "zarysowania" samochodu - czy ma Pan jakiekolwiek dokumenty związane z wyceną tego uszkodzenia od pracodawcy?