2019.09.09 godz. 22:59 Borek Wielkopolski, Wielkopolskie

Odrzucenie spadku po zmarłym synu

Wyjaśnienie sytuacji

Z powodu kredytów Naszego syna chcemy z mężem odrzucić po nim spadek ,niestety nie stać finansowo Nas ich spłatę (syn nie miał ani żony ani dzieci-jesteśmy jego jedynymi spadkobiercami) . I teraz mam pytanie: czy jeżeli my odrzucimy spadek czy muszą go również odrzucić dziadkowie syna a jeżeli dziadkowie również odrzucą spadek czy muszą go odrzucić dzieci babci i tak po kolei cała rodzina? Bardzo się martwimy ponieważ rodzina męża z którą nie utrzymujemy kontaktów jest bardzo liczna. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Sławomir Kamrowski

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Wrz 2019 15:16

Tak, odrzucić muszą wszyscy spadkobiercy w terminie 6 m-cy od dnia uzyskania informacji o powołaniu do spadku. Obecnie jest zasada odpowiedzialności za długi zgodnie z przyjęciem z dobrodziejstwem inwentarza tzn. spadkobiercy odpowiadają tylko do wysokości spadku.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)