2022.06.03 godz. 11:38 Radomka, Mazowieckie

Wpis do Krajowego rejestru sądowego

Wyjaśnienie sytuacji

Za jazdę w stanie nietrzeźwości dostałam karę grzywny 1500 zł, zakaz poruszania się pojazdami na 3 lata i 5000 na fundusz penitencjarny. Czy zostanę wpisana za to do krajowego rejestru sądowego?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Cze 2022 21:02

Tak. Ale skazanie ulegnie zatarciu po 3 latach (po zakończeniu zakazu prowadzenia pojazdów) jeśli grzywna i świadczenia zostaną wykonane.