2022.02.27 godz. 12:28 Radom, Mazowieckie

Zabezpieczenie na czas trwania postępowania

Wyjaśnienie sytuacji

Kurator zawodowy wraz z asystentem rodziny złożyły wniosek do sądu o odebranie praw rodzicielskich. Wniosek został złożony jak leżałam jeszcze z dzieckiem w szpitalu po porodzie. Głównym argumentem było że paliłam papierosy w ciąży i przez to urodziłam przedwcześnie oraz brak stałego miejsca pobytu. Zmienialiśmy z partnerem mieszanie a przedwczesny poród zaskoczył wszystkich. Pani asystent przez całą współprace traktowała mnie przedmiotowo pytała czy pracuje jako prostytutka itd. Uzasadnienie przyszło osobno do mnie i osobno do partnera no i jedno Uzasadnienie przeczy drugiemu. Co mogę zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lut 2022 17:56

Dzień dobry, powinna Pani przede wszystkim złożyć wniosek uzasadnienie postanowienia a następnie zaskarżyć postanowienie. Opłata od wniosku o uzasadnienie wynosi 100 zł. Powinna Pani również udowodnić, że twierdzenia kuratora i asystenta rodziny nie polegają na prawdzie. Pozdrawiam