2021.04.16 godz. 19:26 Gdańsk, Pomorskie

Zabezpieczenie przed zniszczeniem ruchomości powierzonej wykonawcy remontu tejże ruchomości.

Wyjaśnienie sytuacji

Zleciłem firmie szkutniczej wykonanie remontu jachtu. Jacht odebrałem nie w dniu ukończenia remontu, a nieco później. Najwyraźniej pomiędzy ukończeniem remontu jachtu a odbiorem jachtu doszło do zalania wnętrza jachtu wodą deszczową i efekty zalania "wychodzą". Kto w tej sytuacji odpowiada za zalanie wnętrza w wyniku niewłaściwego zabezpieczenia przed zalaniem i na jakiej podst. prawnej ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lip 2021 22:04

Jeśli jak był źle zabezpieczony przez firmę szkutniczą to ona. Pytanie, jakie Pan ma dowody, że do zalania doszło przed odbiorem przez Pana jachtu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)