2024.10.04 godz. 18:47 Krosno, Podkarpackie

Zabezpieczenie przy wspólnocie majątkowej

Wyjaśnienie sytuacji

Z inicjatywy mojej żony rozwodzimy się. Obecnie przebywamy osobno - ja w Polsce, żona we Francji. Stara się całkowicie ode mnie odciąć. Nie godzi się również na rozmowę. Chciałbym się zapytać jak się zabezpieczyć by np nie wzięła na siebie pożyczki która ja bym był prawnie zobowiązany również spłacać.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Magdalena Borowik-Tomalska

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Paź 2024 16:31

Szanowny Panie, można żądać sądowej rozdzielności majątkowej z uwagi na ryzyko podejmowania ryzykownych kroków finansowych, bądź podpisać intercyzę (umowę o rozdzielności majątkowej) u notariusza. Z wyrazami szacunku, adw. Magdalena Borowik-Tomalska