2022.02.15 godz. 14:16 Szczecin, Zachodniopomorskie

ZabezpieczenieWsprawieKontaktów ojcaZdzieckiem było wydane w kwietniu2021r i byłoRealizowane do tej pory.W między czasie zmienił się sędzia na wniosek pozwanego

Wyjaśnienie sytuacji

Wpłynęły pisma z obu stron w sprawie zmiany tego zabezpieczenia. W styczniu bieżącego roku odbyło się kolejne posiedzenie mające na celu wprowadzenie zmian dotyczących widzeń ojca z dzieckiem. W ciągu 7 dni od posiedzenia złożyłam wniosek o pisemne uzasadnienie nowego postanowienia tak aby móc złożyć na nie zażalenie jednak mimo to w ciągu 14 dni sędzia wysłał do pozwanego odpis postanowienia ze wzmianką o wykonalności. Czy postanowienie to jest już prawomocne i czy mam już stosować się do tego postanowienia czy nadal mogę się stosować do tego poprzedniego z kwietnia? Prosze o odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lut 2022 13:40

Dzień dobry, postanowienia te są natychmiast wykonalne niezależnie od zaskarżenia, także powinna się Pani stosować do tego wydanego obecnie. Pozdrawiam, adw. Ewelina Wolny
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)