2023.11.14 godz. 06:43 Świebodzin, Lubuskie

Zabronienie oraz całkowite nieumożliwienie wykonywania pracy przez pracodawcę

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mam pytanie. W dniu 13.11 złożyłam wypowiedzenie w pracy. Do końca wypowiedzenia musiałabym odbyć 2 tygodnie pracy normalnej a później miesiąc już na wypowiedzeniu. Aczkolwiek moja przełożona kazała mi zrobić obiegówkę, zabrała dostępy do poczty, klucze do firmy, laptopa, Teams itp. Co za tym idzie, całkowicie uniemożliwiła mi wykonywanie pracy i powiedziała, że mam więcej nie wracać. Przez 1,5 miesiąca muszę chodzić na L4, ponieważ nie chcą mnie wpuścić do pracy. Co zrobić? Czy wniosek o zwolnienie z wykonywania obowiązków ma sens? Co jeśli go nie podpiszą?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lis 2023 07:37

Pracodawca ma prawo zwolnić ze świadczenia pracy - z opisanej sytuacji wynika, że to zrobił, ale powinien Pani potwierdzić to na piśmie. Zatem jeśli tego nie zrobił to powinna Pani się zwrócić do pracodawcy o potwierdzenie tego ba piśmie jako potwierdzenie faktu, który ma już miejsce.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)